Maszyny Stolarskie

Lasery włóknowe – innowacja w obróbce

 

Stolarnie, zakłady stolarskie i linie produkcyjne, aby zaistnieć na rynku muszą rozszerzać swoją działalność i poza obróbką drewna, zajmują się również obróbką metali. Aby rozpocząć przygodę z obróbką metali, warto zaznajomić się z najnowocześniejszym, niezwykle precyzyjnym urządzeniem, jakim jest laser włóknowy.

Jak działa laser włóknowy?

Podczas procesu obróbki w laserze włóknowym, doprowadzane są materiały gazowe lub stałe, zmieniają one właściwości powierzchni danego elementu. Cięcia laserowe wykonuje się w obcenści gazu tnącego. Wykorzystywany jest do tego między innymi azot, argon lub sprężone powietrze.

Obróbka laserowa to kilka procesów jak modyfikowanie, utwardzanie, powlekanie i wytwarzanie stopu.

Cięcia laserem włóknowym

Cięcie laserem blach i metali, polega na kierowaniu na nich wiązki lasera. Laser daje możliwość na osiągnięcie niezwykłej precyzji, której nie da się zauważyć gołym okiem. Wymiary są tu podawane w mikrometrach, z dokładnością co do milimetra.

Cechy lasera włóknowego

Lasery włóknowe charakteryzują się przede wszystkim precyzją cięcia, tylko laser może wykonać tak dokładną obróbkę. Maszyna jest niezwykle wydajna i zużywa maksimum materiału. Wystarczy ją tylko zaprogramować według własnych upodobań i wprowadzić materiał do obróbki. Laser wycina bardzo precyzyjnie i nie zostawia zadziorów, tylko pozostawia gładką powierzchnię z równoległymi krawędziami i precyzyjnymi konturami.

Laser włóknowy – to sprawniejsza praca

Laser włóknowy pracuje nieporównywalnie sprawniej i szybciej niż frezarka, czy tokarka. Obróbka laserowa, czy cięcie laserowe to jedna z najbardziej innowacyjnych metod w stolarstwie. Bez obróbki laserowej trudno byłoby wyprodukować najmniejsze elementy.

Maszyny Winter

Laser włóknowy to tak naprawdę najlepsze rozwiązanie, jeżeli chcemy zapewnić naszej stolarni sprawne i precyzyjne działanie. Producent maszyn stolarskich Winter Holztechnik posiada w swojej ofercie najnowsze lasery włóknowe. Maszyny Winter to solidny i ultraprecyzyjny sprzęt. Producent daje gwarancję na maszyny oraz zapewnia opiekuna zakupu, który może udzielić nam porad i doradzić najbardziej optymalny sprzęt, który będzie dostosowany do specjalizacji, jaką zajmuje się zakład stolarski. Winter oferuje również swoim klientom korzystne warunki finansowania. Czasami kredyt czy leasing mogą okazać się najlepszym i najbardziej opłacalnym rozwiązaniem.